Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Zdobywanie zaufania klientów – blog firmowy

Zdobywanie zaufania klientów – blog firmowy

W dzisiejszych czasach obecność marki w internecie nikogo nie dziwi. Klienci oczekują teraz błyskawicznego kontaktu z przedsiębiorcą i wygodnej obsługi zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

 

Co może zrobić firma, żeby przyciągnąć do siebie jeszcze więcej klientów i wypracować przewagę nad konkurencją? Dobrą metodą na zbliżenie się do swoich odbiorców w sieci jest prowadzenie bloga firmowego. Regularnie prowadzony blog to gwarancja sukcesu marki – zarówno pod względem rozpoznawalności firmy jak i budowania zaufania wśród konsumentów. Na blogu firmowym można walczyć o uwagę swoich klientów za pomocą różnego rodzaju treści. Mogą to być na przykład krótkie poradniki w formie pisanej, wideo, głosowej lub w postaci infografik.

 

Dobrym pomysłem jest także utworzenie forum lub chociaż wprowadzenie możliwości dyskusji i dodawania komentarzy. Dzięki temu klienci mogą komunikować się ze sobą nawzajem, polecać różne produkty i wymieniać spostrzeżenia. Korzysta na tym też sama marka – jako otwarta na konstruktywną krytykę, gotowa nieść pomoc i fachowe doradztwo. Blog firmowy to także dodatkowa możliwość nawiązywania współpracy z innymi markami i wzmacniania pozycji na rynku. Nie można zapomnieć o aspektach prawnych wiążących się z taką działalnością w sieci. Użytkownicy powinni zostać uprzednio poinformowani o polityce prywatności i mieć możliwość zaakceptowania przechowywania tzw. plików Cookie i danych osobowych. Ewentualne płatności bezgotówkowe w sklepie internetowym powinny spełniać wymogi ochrony danych, a tym samym gwarantować klientom wygodne i bezpieczne zakupy.