Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Sprzedaż online – skuteczny marketing XXI wieku

Sprzedaż online – skuteczny marketing XXI wieku

Nawet najlepszy produkt i najnowocześniejsza usługa nie osiągnie sukcesu sprzedaży jeśli nikt się o nich nie dowie. W dzisiejszych czasach na szczęście łatwo dotrzeć do setek, a nawet tysięcy klientów w jednym momencie.

 

Internet łączy ludzi na całym świecie, dając tym samym okazje dla tysięcy marek na sprzedaż swoich produktów i usług online oraz reklamę. Dobrze przygotowana strona internetowa przedsiębiorstwa to już duży plus, ale można ich mieć na starcie więcej. Warto zaznajomić się z formą, którą jest blog firmowy. Jest to coraz bardziej popularna metoda kontaktu ze swoimi klientami oraz sposób na budowanie wiarygodności i autorytetu firmy. Na takim blogu można zamieszczać posty z poradami, wskazówki dla klientów, filmy oraz zdjęcia.

 

Wszystkie te elementy są skutecznymi narzędziami interakcji z odbiorcami w sieci. Dzięki rozbudowanym możliwościom social mediów i serwisów zakupowych możliwy jest błyskawiczny kontakt klienta z przedsiębiorcą, wystawianie opinii i komentarzy. Bardzo ważne jest to, aby właściwie dopasować formę reklamy do kanału, w którym się ona pojawi. W przypadku Facebooka najlepsze są zwięzłe posty z elementem multimedialnym takim jak gif czy krótkie video. Dobrym pomysłem jest stworzenie aplikacji mobilnej, z której będą mogli korzystać użytkownicy smarfonów. Segment mobile bardzo intensywnie się rozwija i według statystyk jest on kluczowym elementem strategii online marketingowej. Warto pamiętać o użytkownikach urządzeń mobilnych zarówno przy przygotowywaniu strony internetowej marki jak i planowaniu kampanii reklamowej z wykorzystaniem sieci.