Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Czym kierować się kupując tablicę magnetyczną?

Czym kierować się kupując tablicę magnetyczną?

Tablica magnetyczna suchościeralna to sprzęt o wielu zastosowaniach. Zanim jednak sfinalizujemy jej zakup, warto zastanowić się jakie czynniki powinny decydować o wyborze konkretnego modelu. Dobra analiza oraz dopasowanie tablicy do naszych realnych potrzeb pozwoli nam na optymalne wydatkowanie pieniędzy oraz zakup modelu, który spełni nasze oczekiwania. Na samym początku powinniśmy jasno określić zastosowanie tablicy. Innego modelu będziemy potrzebowali w pokoju dziecięcy, a innego w dużej sali konferencyjnej.

Wybór tablicy magnetycznej to nie tylko jej rozmiar, ale również funkcja jej montażu. Możemy postawić na stacjonarne tablice, które montuje się bezpośrednio do ściany lub modele mobilne na podstawie z kółkami lub na stojaku. Pierwszy wariant doskonale sprawdza się w biurze lub w sali konferencyjnej, gdzie tablica na co dzień będzie wykorzystywana w tej samej konfiguracji. Mobilne tablice to dobry pomysł na domowy zakup do kącika roboczego lub dla dziecka. Ponadto sprawdzą się wszędzie tam, gdzie tablica będzie musiała być wykorzystywana w różnych miejscach.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Oczywiście, jak przy każdym zakupie, musimy również wziąć pod uwagę jakość wykonania tablicy oraz materiały, z których została wykonana. Im wyższa jakość, tym łatwiejsza będzie pielęgnacja takiego sprzętu, dzięki czemu posłuży nam znacznie dłużej. Tablice takie z powodzeniem w warunkach intensywnej eksploatacji mogą posłużyć przez kilka lat. Możemy na nich pisać lub przyczepiać do nich wydruki lub zdjęcia, dzięki powłoce magnetycznej. Wystarczy kilka magnesów i funkcjonalność takiej tablicy znacznie wzrasta.

Zawsze kluczowym będzie wybór parametrów technicznych, w tym przede wszystkim wielkości tablicy do naszych potrzeb oraz możliwości przestrzennych. Duże tablice dedykowane są większym i przestronnym pomieszczeniom. Ostatecznie tablica ta ma być praktyczną pomocą w codziennej pracy lub w nauce, a nie sprzętem, który zawładnie pomieszczeniem i zmniejszy jego przestronność. Przed podjęciem decyzji zakupowej zawsze bierzmy to pod uwagę w pierwszej kolejności.