Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Jak stworzyć dobry Landing page, który będzie dla nas sprzedawał?

Jak stworzyć dobry Landing page, który będzie dla nas sprzedawał?

Wśród najbardziej popularnych narzędzi, jakie wykorzystywane są przez marketerów w sieci, zawsze znajdziemy strony landing page. Trudno się temu dziwić, gdyż jest to bardzo efektywne i proste w działaniu rozwiązanie. Warto zatem z jego pomocą przykuć uwagę odbiorcy, a potem zachęcić do konkretnych działań. Aby jednak ów cel dało się zrealizować nasza strona docelowa, powinna być zaprojektowana w odpowiedni sposób. Zatem jak stworzyć dobry Landing page?

Strona docelowa, czyli inaczej landing page może być wykorzystywana do promocji konkretnej usługi lub też tylko na czas wybranej kampanii promocyjnej. Do najczęściej spotykanych stron tego typu należą strony w formie one-page. Tego rodzaju strony powstają po to, aby użytkownik podjął określone i oczekiwane przez nas kroki. Przykładem takiego stanu rzeczy może być zapis do newslettera, zakup usługi lub produktu albo też wysłanie formularza kontaktowego.

Kluczowe elementy dobrej strony docelowej

Przygotowując stronę Landing page, powinniśmy brać pod uwagę to, aby korzystający z niej mógł wykonać tam oczekiwane przez nas działania. Zatem już w tym miejscu powinien być np. formularz kontaktowy, a nie odsyłacz do innej strony www.

Jak stworzyć dobry Landing page – pozostałe istotne cechy

Dobra strona docelowa musi mieć:

  • formę typu ‘one-page’,
  • widoczne wezwanie do działania (CTA),
  • przedstawione wyraźne profity wynikające z produktu czy usługi.

Postępując według powyższych wskazówek z całą pewnością uda nam się zrealizować pokładane w stronie docelowej założenia. Jest to szalenie ważne bez względu na długość kampanii marketingowej. Na całe szczęście samo przygotowanie strony docelowej nikomu nie powinno nastręczać większych problemów. Chcąc postawić na skuteczność tego narzędzia, musimy bezwzględnie pamiętać o kluczowych elementach tej strony opisanych powyżej. Na szczęście tworzenie i modyfikowanie tej strony jest proste. Co więcej, możemy w tym przypadku na bieżąco monitorować swoje działania i tym samym w zależności od oczekiwań modyfikować poszczególne elementy tej strony.