Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Marketing internetowy

Marketing internetowy

W dzisiejszych czasach obecność w sieci to obowiązek praktycznie dla każdego przedsiębiorcy. Rozwój internetu sprawił, że klasyczne formy marketingu znacząco straciły na popularności.

 

Analizując trendy w marketingu internetowym warto odnotować fakt, iż uwaga większości odbiorców skupia się obecnie na telefonach komórkowych. zaś same komputery z każdym rokiem tracą na znaczeniu. Jak pokazują najnowsze badania już ponad 50% ruchu w internecie odbywa się z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Oznacza to, że obecnie nie wystarczy już posiadanie prostej witryny internetowej. Musimy bowiem zadbać też o to, żeby strona była w pełni responsywna, a więc, aby prezentowała się ona równie dobrze na ekranach telefonów komórkowych, tabletach, laptopach oraz na ekranach komputerów stacjonarnych..

 

Większość specjalistów od marketingu jest zdania, że przyszłość należy do segmentu mobile oraz wyszukiwania głosowego. Watro o tym pamiętać planując działania marketingowe w sieci. Jeżeli bowiem przygotujemy swoją firmę na te wyzwania, możemy liczyć na znaczny wzrost rozpoznawalności naszej marki, zwiększenie sprzedaży a co za tym idzie wzrost zyskowności całego przedsiębiorstwa,