Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Jaki kontener na gruz wybrać?

Jaki kontener na gruz wybrać?

Jeżeli planujemy remont domu, musimy liczyć się z tym, że prace będą bardzo zaawansowane i mogą wiązać się z powstawaniem niemałych ilości gruzu, którego usunięcie może być kłopotliwe. Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które dostarczą specjalny kontener, a następnie wywiozą go razem z zawartością.

Do wywozu różnego rodzaju odpadów, które powstają na skutek prac remontowych, wykorzystywane są specjalne pojemniki. Firmy, które świadczą usługi w tym zakresie mają do dyspozycji kontenery o różnej pojemności. Zazwyczaj większość klientów zastanawia się, jak duży kontener na gruz powinien wybrać.

Jaki rodzaj kontenera dobrać?

Dużo firm oferuje kontenery o standardowej pojemności sześciu lub siedmiu metrów sześciennych. Kontenery tej wielkości dobrze sprawdzają się w przypadku wywozu gruzu Poznań, ale również ziemi, dlatego wykorzystywane są najczęściej podczas niewielkich prac remontowych bądź porządkowych. Jeżeli zależy nam na tym, aby firma odebrała od nas jednorazowo znaczną część odpadów, należy zdecydować się na wynajem kontenera o dużo większej pojemności – wynoszącej co najmniej dziesięć metrów sześciennych. Decydując się na zamówienie kontenera, pamiętajmy o tym, że możemy wybrać te z pokrywą bądź bez. To, na jaki kontener ostatecznie się zdecydujemy, uzależnione będzie na pewno od rodzaju odpadów, które zamierzamy w nim umieścić. Kontenery z przykryciem to dobry wybór, jeśli zamierzamy wyrzucać resztki kafelków, płyt gipsowych bądź pustaków. Należy pamiętać, że pod wpływem wody mogą one nabierać dużo większej masy lub tak jak płyty gipsowe ,po prostu się rozpuszczać. Kontenery bez pokrywy polecamy w przypadku wywozu gruzu, ziemi, betonu lub zmieszanych odpadów budowlanych.

Koszty wynajęcia kontenera

Wiele firm, które świadczą usługi wywozu gruzu, śmieci czy innych odpadów poremontowych decydują się na stosowanie stałej opłaty zależnej od wielkości kontenera, który został dostarczony klientowi. Natomiast na ostateczną cenę wynajęcia kontenera na gruz zwykle duży wpływ ma również czas, na jaki wynajmiemy kontener, czy ewentualne zamówienie usług dodatkowych, związanych przykładowo z opróżnianiem dużych powierzchni np: strychów i piwnic, które zazwyczaj wyceniane są indywidualnie. Dlatego ważne jest, aby zawsze przed podpisaniem umowy z wybraną firmą bardzo dokładnie dopytać o cenę danej usługi. Pozwoli to uniknąć przede wszystkim późniejszych nieporozumień. Kontenery na gruz Warszawa przygotują dla każdego klienta indywidualną ofertę dostosowaną do jego potrzeb.