Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Marka w sieci czyli segment mobile, aplikacje i sklepy internetowe

Marka w sieci czyli segment mobile, aplikacje i sklepy internetowe

Badania pokazują, że z roku na rok coraz więcej osób przegląda treści przeważnie na urządzeniach mobilnych. Są to najczęściej telefony lub laptopy, a także tablety oraz hybrydy laptopów i tabletów.

 

To pokazuje, że jest mnóstwo różnych urządzeń, na których wyświetlane są codziennie strony internetowe, sklepy online oraz aplikacje mobilne. To duże wyzwanie dla przedsiębiorców, aby ich witryny i sklepy wyświetlały się poprawnie na urządzeniach każdego typu. Responsywność i pozycjonowanie – te dwie kwestie coraz częściej wybijają się na przód listy, którą trzeba zrealizować aby osiągnąć sukces marki w internecie. Pozycjonowanie stron internetowych to inaczej zadbanie o pojawianie się ich wysoko w wynikach wyszukiwania np. Google.

 

Takie zagadnienie nazywane jest współcześnie SEO, od angielskiego Search Engine Optimization. Ważną kwestią jest także aspekt techniczny samej strony internetowej marki. Klienci często rezygnują z zakupów online, gdy nie ma podanego przewidywanego terminu realizacji zamówienia lub podczas wystąpienia trudności z płatnością bezgotówkową. Warto w dobie segmentu mobile pomyśleć o przystosowaniu sklepu internetowego do płatnościami BLIK’iem oraz za pomocą Apple Pay. Użytkownicy smartfonów z pewnością docenią uproszczoną wersję sklepów oraz wygodne aplikacje mobilne. W dzisiejszych czasach bardzo ważny jest błyskawiczny kontakt z marką z poziomu social mediów lub aplikacji. Warto o to zadbać, gdyż pełne zaspokojenie potrzeb klientów jest gwarancją powodzenia marki w świecie online.