Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Potrzebujemy uznania

Potrzebujemy uznania

Żyjemy w czasach, w których często mierzymy swoją wartość w lajkach. To smutne zjawisko, ale niestety dosyć popularne. Mówi się, że nie warto przejmować się opinią innych.

 

Jednak prawda jest taka, że każdy z nas potrzebuje uznania. Chcemy czuć się ważni i potrzebni. I nie ma w tym absolutnie nic złego. Przykre jest natomiast to, że często tego uznania mamy za mało i rozpaczliwie o nie zabiegamy, wstawiając na media społecznościowe coraz to nowe zdjęcia i statusy. Być może gdybyśmy częściej przebywali w realnym świecie, wśród ludzi, którzy nas lubią i szanują, nie musielibyśmy szukać uznania w Internecie. A może chodzi o to, że w pewnym wieku, potrzebujemy o wiele więcej uwagi i szerszego pola do popisu?

 

Myślę, że każdy powinien sam zadecydować, co jest dla niego ważne. Ale trzeba też uważasz na to, żeby nie wpaść w pułapkę popularności w Internecie, bo zaainteresowanie ze strony naszych obserwatorów często jest pozorne – niejednokrotnie można spotkać się z sytuacją, kiedy ktoś lajkuje zdjęcie automatycznie, bez chociażby uprzedniego zapoznania się z opisem. Dlatego, choć popularność w mediach społecznościowych jest niewątpliwie kusząca, to warto szukać uznania w realnym świecie.