Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Złote obrączki w niskiej cenie — poznaj najmodniejsze

Złote obrączki w niskiej cenie — poznaj najmodniejsze

Czy można mieć złote obrączki w niskiej cenie? Jak się okazuje, wcale nie musisz wydawać fortuny na biżuterię ślubną. Rozwiązaniem jest wybór złota o próbie 585, znanego jako 14-karatowe złoto. Jego wytrzymałość oraz aspekty estetyczne, jak kolor i połysk są porównywalne do najwyższych dostępnych prób. Sprawdź przegląd najmodniejszych modeli obrączek w niskiej cenie.

Próby złota – właściwości i różnice

Mianem próby złota określa się zawartość złota w 1000 jednostkach stopu metalu. W wyrobach jubilerskich najczęściej można spotkać próby 333, 375, 585 i 750. Zawartość złota wpływa na wygląd oraz właściwości mechaniczne wyrobów. Wbrew pozorom większa szlachetność wiąże się z mniejszą odpornością na uszkodzenia i zarysowania. Tak jest w przypadku próby 750, którą stosuje się rzadko i raczej tylko w połączeniu z diamentami. Jeśli chodzi o niższe próby, jak 333, mimo trwałości, tego rodzaju biżuteria ślubna ma mniejsze walory estetyczne i szybciej śniedzieje.

Zdaniem jubilerów optymalnym wyborem pomiędzy niskimi a wysokimi próbami złota jest próba 585. Wykonane z tego stopu wyroby praktycznie nie różnią się od tych z wyższej próby, a przy tym są odporniejsze na zarysowania, ścieranie i odkształcenia. Również cenowo jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku biżuterii ślubnej.

Najmodniejsze obrączki w próbie 585

Wybór obrączek to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przed ślubem. Zanim wybierzecie się na zakupy, określcie m.in. dostępny budżet, osobiste preferencje, a także styl ozdoby, w tym kolor, szerokość i kształt. Sprawdź modne i tanie obrączki złote 585, na które warto zwrócić uwagę.

Klasyczne obrączki

Uniwersalne obrączki z żółtego złota wykonane w profilu okrągłym to klasyka. Taki rodzaj biżuterii ślubnej ma długą historię i jest najchętniej wybierany przez przyszłych małżonków. Zamiast zaokrąglonej formy możesz zdecydować się na profil płaski oraz fazowania, które nadają nieco bardziej nowoczesnego wyglądu.

Obrączki z białego i różowego złota

Żółte złoto, choć klasyczne, nie zawsze pasuje do codziennego stylu, czy każdej karnacji. Alternatywą mogą być modele w kolorze białym lub różowym. Przy zachowaniu szlachetności kruszcu otrzymujesz wówczas bardziej dopasowaną biżuterię ślubną.

Obrączki dwukolorowe

Nie możecie się zdecydować na konkretny kolor? W takim przypadku ciekawym pomysłem będzie… połączenie różnych kolorów lub kruszców. Przykładem takich kombinacji jest złoto+węgiel, żółte złoto+białe złoto, żółte złoto+ różowe złoto.

Jak pierścionki, czyli obrączki ze zdobieniami

Jeśli klasyczna biżuteria wydaje Wam się nudna, warto postawić na oryginalniejsze modele. Obrączki z brylantami, dekoracyjnymi rowkami, a nawet ozdobną plecionką to propozycje dla par, które poszukują czegoś nietypowego z okazji ślubu.

Wybierz obrączki w rozsądnej cenie

Poświęćcie czas na określenie Waszych potrzeb i preferencji względem obrączek. Oprócz wyboru modelu wspólnie zastanówcie się nad personalizacją ozdób. Wiele par decyduje się grawerowanie na nich swoich imion oraz daty ślubu. Taką usługę w swojej ofercie posiada m.in. zeccoro.pl, sklep internetowy ze złotą biżuterią.