Pages Navigation Menu

projekty graficzne

Telewizja vs internet

Telewizja vs internet

Co jakiś czas, jedno medium ustępuje miejsce drugiemu. Tak działo się na przestrzeni ostatnich lat. Jednak czy w dzisiejszych czasach dojdzie do czegoś takiego ?

 

Rzecz rozchodzi się o dominację internetu nad telewizją. Wiadomym jest, że internet jest najmłodszym medium spośród powstałych. Mimo swego młodego wieku rozwija się on w zastraszającym tempie.
Ludzie coraz chętniej zagłębiają się w odmęty internetu, tym samym zostawiając tradycyjną telewizję. Młode medium jest w stanie pokryć większość potrzeb użytkownika. W internecie bez problemu znajdziemy interesujące nas informacje ze świata, kraju czy choćby z naszej miejscowości. Nie jesteśmy zasypywani gradem informacji, co ma miejsce podczas oglądania wiadomości w telewizji. Oczywiście, minus pojawia się w momencie kiedy natrafimy na tak zwanego fake newsa. Jest to nic innego jak fałszywa informacja puszczona w obieg po internecie, aby dotarła do jak największej liczby ludzi.

 

Tradycyjna telewizja, nie przemawia do ludzi również pod względem puszczanych treści. Duża część seriali, filmów, programów nie zachęca swoją formą. Nie jest powiedziane, że wszystkie twory telewizyjne są złe. Będąc przy programach telewizyjnych, kolejną irytującą rzeczą są reklamy. Standardowy blok reklamowy z reguły trwa około 10 minut. Nie trzeba tłumaczy, że po takim czasie widz, można powiedzieć wypada z immersji jakiej doświadcza podczas oglądania.
Internet odpowiada na tą bolączkę, oferując te same filmy, seriale, jednak bez większej ilości reklam, a czasami bez nich. Każdy serwis, nie będący usługą, przez seansem wyświetla dwie reklamy, które mają być ich w pewnym sensie formą zarobku.

 

Różnica w odbiorze wynika również z wieku. Starsze osoby, będące na emeryturze, mają dużo czasu, bez problemu dostosują się do ramówki oraz godzin, w których puszczane są ich ulubione programy. Inaczej to wygląda po stronie internetu. Młodzi ludzie, uczący się, pracujący na stałe bądź dorywczo lub łączący naukę i pracę, wolą po powrocie do domu włączyć wybrany serial, nie martwiąc się tym, że mogliby go przegapić podczas emisji w telewizji.
Jakby nie patrzeć telewizja nie zostanie wyparta przez internet a to z tego względu, iż ma ona stałe grono odbiorców, którzy lubią ją oglądać. Sam internet zostanie domeną dla ludzi przeważnie młodych, którzy bardzo dobrze się w nim odnajdują.