6 narzędzi ułatwiających organizację

6 przydatnych narzędzi do organizacji

Jakiś czas temu pisaliśmy o sposobach na zarabianie przez Internet. Takie zajęcie   często wiąże się z pracą w domu lub umiejętnością pogodzenia go z innymi obowiązkami. Czymkolwiek zajmujecie się na co dzień i niezależnie od tego ile macie zadań do wykonania, odpowiednia organizacja będzie przydatną umiejętnością.  Wiemy, że nie zawsze jest łatwo. Czasem trudno jest zaplanować dzień tak, aby czasu starczyło czasu na wszystko.

Praca, obowiązki, nauka, a do tego nie można zapominać o chwili dla siebie.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku narzędzi, które ułatwią Wam organizację pracy oraz pomogą w zaplanowaniu dnia. Dzięki nim znajdziecie czas na obowiązki a także na chwilę odpoczynku i przyjemności.

1. Trello

Wiele osób o nim na pewno słyszało. Słynne narzędzie do zarządzania projektami oraz wszystkimi sprawami dnia codziennego. Możemy w nim zaplanować kolejne etapy pracy, rzeczy do wykonaniu w ciągu dnia, czy rozpisać działania podczas projektu. Po prostu wszystko. Trello to taka wirtualna tablica korkowa, do której przypinamy karteczki z zadaniami do wykonania.

Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze. Mamy możliwość dodawania list, zadań, a nawet osób, które pracują nad czymś razem z nami. Dodatkowo wszystkie zadania możemy podzielić na kilka kategorii: zrobione, w trakcie i do zrobienia. Narzędzie bardzo przydatne, które pozwala monitorować etapy pracy.  Świetna sprawa jeśli z kimś współpracujemy lub tworzymy razem z innymi jakiś projekt.

trello

2. Kalendarz Google i Google Goals

Najpopularniejszy kalendarz i chyba najlepszy. Prosty, nieskomplikowany, a w znacznym stopniu ułatwiający organizacje. Wersja na komputer i telefon umożliwia planowanie niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Dodatkowo Google wysyła powiadomienia o ważnych datach, wizytach, czy spotkaniach.

Ten kalendarz również posiada opcję dzielenia go z  innymi. Idealnie się sprawdza, jeśli chcemy pokazać  innej osobie, kiedy mamy czas, a kiedy pracujemy nad czymś ważnym.

Dodatkową funkcją jest Google Goals. Jeśli szczegółowo prowadzimy kalendarz i np. zaplanujemy sobie, że codziennie chcemy ćwiczyć przez 30 min kalendarz sam przejrzy masz plan dnia i znajdzie najbardziej dogodny termin, w którym możemy realizować ten cel.

kalendarz google

3. Timeneye

Kolejne narzędzie, które ułatwi nam organizacje i pozwoli wyzbyć się wymówki, że na nic nie mamy czasu. W Timeneye możemy tworzyć zadania i projekty wszystkiego czym się obecnie zajmujemy. Dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia ile czasu spędzamy nad konkretnym zadaniem. Dzięki temu widzimy, co tak naprawdę dzieje się z czasem, który powinien być przeznaczony na pracę.

Po pewnym czasie używania tego narzędzia zobaczycie, że rzeczy które wydawały się bardzo skomplikowane i długotrwałe tak naprawdę można zrobić w godzinę. Sami przekonacie się, gdzie tracicie najwięcej czasu, który mógłby być o wiele lepiej wykorzystany.

timeneye

4. Evernote

Aplikacja do tworzenia notatek – tych krótszych i dłuższych. Pozwala na tworzenie list oraz zbieranie wielu informacji w jednym miejscu. Do notatników możemy podpinać różne notatki, które pozwolą na utrzymanie wszystkiego w porządku i pewnej chronologii. Szczególnie przydatne do planowania i zapisywania rzeczy stałych, które mogą nam się przydać w przyszłości przy innych zadaniach. Można dodawać zdjęcia, załączniki, linki i dzielić się tym z innymi.

Do Evernote mamy dostęp z każdego urządzenia mobilnego. Możemy dodawać  różne treści i korzystać z nich w wybranym przez nas momencie. Warto wypróbować i zorganizować swoje notatki, teksty i informacje, z których korzystamy w czasie pracy, czy nauki.

evernote

5. Any.do

Narzędzie do organizacji i rozdzielania obowiązków. W Any.do mamy możliwość stworzenia konkretnych grup np. praca, nauka, dom itd. I do nich przypisywać zadania. Tworzenie notatek, powiadomienia czy dodawanie plików to kolejne ułatwienia przy organizacji pracy z tą aplikacją.  Jest bardzo prosta, przyjemna w obsłudze i na pewno ułatwi planowanie oraz kontrolowanie obowiązków.

anydo

6. Spersonalizowany kalendarz

Poza wyżej wymienionymi aplikacjami bardzo dobrze sprawdza się również zwykły, papierowy kalendarz. Jeśli nie odpowiadają nam żadne z dostępnych w sklepach, możemy stworzyć go sami. W Internecie czeka na nas wiele szablonów kalendarzy do wydrukowania (np. tutaj). Dostępne różne opcje i układy stron. Dzięki temu możemy wybrać taki, który najbardziej nam odpowiada oraz  najlepiej sprawdzi się podczas organizacji.

Obecnie mamy taki wybór narzędzi do zarządzania czasem, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Korzystając z takich aplikacji na co dzień zaoszczędzimy sporo czasu i będziemy mieli pewność, że o niczym nie zapomnimy.

Być może korzystaliście z wyżej wymienionych propozycji lub macie własne sposoby na organizacje? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

  • Narzędzia do organizowania dnia to jeden z filarów każdego sukcesu jaki chcemy osiągnąć 🙂
    Wiem po sobie, że stosowanie aplikacji lub po prostu porządkowanie zadań do zrobienia to bardzo dobry pomysł. Moim zdaniem warto znaleźć sobie kilka takich, które będą dla nas najlepsze, ale dobrym pomysłem jest również podchodzenie do tego z pewną dawką spokoju 🙂 Aplikacje i pomoce do planowania są ważne, ale stosowanie ich w nadmiernej ilości marnuje nam czas i wręcz utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto na to spojrzeć na spokojnie i bez jakiejś przesady 🙂

    Pozdrawiam mega pozytywnie

    • Zgadzam się. W moim przypadku kalendarz Google + aplikacja ToDo w zupełności wystarcza na co dzień.

  • Miałam już do tylu sposobów organizacji, że zostałam przy kartce. Nawet na kalendarze w pewnym momencie się obrażam. Mam też na komputerze pliki, ale zapominam tam zaglądać. Lepiej zorganizowana jestem, kiedy nie zapisuję wszystkiego.

  • mam taki spersonalizowany kalendarz – fajna rzecz także na prezent:)